Ha férfi társaságában egy nő a telefonjával kezd foglalkozni, akkor valójában le szeretné rázni az illetőt, írja az Observer. A brit lap egy felmérés eredményeit összegezte, amelyből az derül ki, a nők esetenként kapaszkodónak, illetve „személyes testőrnek” használják a mobiltelefonját, amikor túl rámenősnek találják a társaságukban lévő férfit.
Régen magazin, ma mobil
„Régebben inkább újságolvasással, vagy magazinlapozhatással igyekeztek távol tartani maguktól a férfit, aki nem nyerte meg a tetszésüket. Ez a gesztus egyfajta pszichológiai akadályként működött” –mondta Kate Fox, a kutatást vezető szociológus utalva arra, a magazin szerepét már a mobiltelefon vette át.
A brit kutatást több mint 16 ezer felnőtt nő bevonásával készítették. A 25 év alatti nők 54 százaléka elismerte, a telefonját időnként erre a célra használja. A résztvevők 82 százaléka ettől függetlenül is állítja, nagyobb biztonságban érzi magát, ha magánál tartja a telefonját.
Nagyobb biztonság
„A nők nagy része szereti, ha az asztalán, a keze ügyében van a telefonja, mert olyankor nagyobb a komfortérzete” – mondta a kutatónő, majd egy beszámolóra utalt, amelyik szerint a telefon praktikusabb egy magazinnál, mert az előbbivel meg lehet szakítani egy kezdődő beszélgetést, de ha a nő magazint kezd lapozgatni annak a férfinak a társaságában, aki próbálja őt megnyerni, az még nem egyértelmű üzenet.
A kutatás szerint a nők eleinte úgy tervezték, ha mobiltelefont vesznek, azt csak fontos esetekben használják, de később szinte nélkülözhetetlen kiegészítőjükké válik.