78 éves korában elhunyt Anglia legrettegettebb bűnözője, Charlie Richardson. A férfi arról volt híres, hogy válogatott kínzásokkal alapozta meg bűnszervezetének terrorját: vasrudak, fogók és elektródák kerültek elő bírósági tárgyalásnak nevezett eseményeken, ahol 15 cm-es szögekkel szegezte áldozatait a padlóhoz, lábujjakat vágott le, nemi szerveket elektrosokkolt. A gengszter haláláig tagadta az ellene felhozott vádakat, ennek ellenére 18 évig sitten ült.

78 éves korában elhunyt az aljasságáról ismert londoni bandavezér, Charlie Richardson, aki hírhedt volt arról, hogy áldozatait 15 centiméteres szegekkel szögezte a padlóhoz - adta hírül a Dailymail. A férfi - aki erős dohányos volt - már néhány éve tüdőtágulásban szenvedett, de végül az epehólyagja miatti vérmérgezésbe halt bele. Halálos ágya mellett nővére Elaine és néhány gyermeke virrasztott.

Vasrudakkal, fogókkal és elektródákkal kínzott

Richardson egy időben Anglia fővárosának legrettegettebb bűnözője volt. Az 1950-1960 közötti időszakban egy egész birodalmat épített fel Dél-Londonban, ami a csalás, szerencsejáték, védelmi pénzek szentháromságára épült, és válogatott kínzásokkal alapozta meg bűnszervezetének terrorját, amit persze később tagadott. Annak idején épp azon a napon tartóztatták le, amikor Anglia megnyerte az 1966-os VB-t.

A tárgyalásán többek között az is elhangzott, hogy állítólag vasrudak, fogók és elektródák kerültek elő, ha valaki keresztbe tett neki. A camberwelli születésű bűnözőt csalás, zsarolás, testi sértés és súlyos testi sértés vádjában találták bűnösnek, és 25 letöltendő börtönbüntetésre ítélték.

Testvérével, Eddie Richardsonnal együtt éppoly hírhedtek voltak, mint a Kray-testvérek, Ronnie és Reggie, illetve az "Őrült"-ként ismert Frankie Fraser. A "Kínzó Banda"-ként elhíresült bűnszervezet védjegye volt áldozatainak padlóhoz szegezése 15 cm-es szögekkel és lábujjainak csapszegvágóval való levágása. A Richardson Banda másik kínzási módja az áldozataik mellbimbójára és nemi szerveire csíptetett elektródákon át történő elektrosokk volt, ami során - a hatékonyság érdekében - az áldozatokat vízzel telt kádba merítették.

A banda többféleképpen alázta meg a kínzások során ellenségeit: égő cigarettát nyomtak el rajtuk, verték őket, kihúzták a fogaikat. Ez utóbbiban a banda egyik hírhedt tagja, az "Őrült" Frankie Fraser jeleskedett. A kínzásokat afféle brutális bírósági tárgyalási eljárásként folytatták le - lényegében a valódi bíróságok megcsúfolását és kifigurázását valósították meg ezzel -, aminek a végkifejlete a kínzás volt, ami után az áldozat kapott egy inget, ugyanis Richardson híres volt azon szokásáról, hogy egy-egy ilyen tárgyalás után tiszta ingben küldte haza áldozatait.

Eddie Richardson szerda este megerősítette, hogy bátyja meghalt egy londoni kórházban aznap reggel. "Évek óta nem beszéltünk, így nem igazán én vagyok a megfelelő ember, hogy bármit is elmondjon a halála körülményeiről. De a gyermekeinek hiányozni fog. Nem mondanám, hogy jó apa lett volna, de apa volt. Nagy családot hagyott maga után. A családtagjai vele voltak a kórházban. Biztos vagyok benne, hogy nehéz számukra az apjuk elvesztése. Azt már nem is tudom, hogy hány unokája van. Lehet, hogy sokakat meglepett a halála, engem azonban egyáltalán nem. Évek óta beteg volt, légzési gondokkal küzdött, tüdőtágulása volt a sok dohányzás miatt" - fogalmazott a testvér.

Richardson mindvégig tagadott

Richardson életének történetét 2004-ben vitték filmvászonra, őt a popsztár Luke Goss alakította. A gengszter élete végéig ragaszkodott ahhoz, hogy a kínzásairól szóló történetek csak mendemondák és azért volt rájuk szükség, hogy megteremthesse vele a szükséges légkört, amiben jól tudta működtetni bűnszervezetét. "Ha valaki talál bárkit is, akit én a padlóhoz szegeztem, vagy levágtam a lábujjait, minden egyes ilyen áldozat után adok neki 10 000 fontot. Hamisan vádoltak meg minket. Egyetlen egy lábujjat sem bántottunk. A semmiért kaptam 18 évet" - nyilatkozta korábban.

Miközben folyamatosan kegyelmi kérvényeket nyújtott be, Richardsonnak arra is jutott energiája, hogy beöltözzön télapónak, és megajándékozza gyerekeit. Szabadulását követően ismét letartóztatták és újra börtönbe került, amit aztán egészen az 1983-ban történt kiadatásáig nem hagyott el. Richardson személyesen épp a börtönben találkozott először a Kray-testvérekkel, 1965-ben. A két rivális banda egyébként nagy harcokat vívott egymással a 60-as években.