Ma már mi sem egyszerűbb, mint leugrani egy illatszerboltba bőrápoló szerekért, vagy befeküdni a kozmetikus kezei alá egy kis kényeztetésért. Viszont a Velvet tippjeivel gyorsan és jóval olcsóbban megúszhatja, mint a kozmetikusnál. Ráadásul nem kell idétlen rádióműsort hallgatnia, és a korábban megvásárolt idénygyümölcsök sem vesznek kárba. Gyors hatású otthoni pakolástippek három alap bőrtípusra.

Ha az embernek van pár perc ideje otthon, előfordulhat, hogy elragadja a kísérletező kedv: fog egy kis tégelyt, és miután bekészítette a CD-lejátszóba a kedvenc lemezét és kiválasztotta a legkényelmesebb fotelt, rájön, hogy nem tudja, milyen alapanyagból is kellene bőrápoló pakolást készítenie. Használhatunk szinte bármilyen gyümölcsöt hintőporral vagy joghurttal kikeverve, bőrtípusunktól függően. A hatás gyors lesz, az arcbőr felfrissül és simább lesz, igaz, hogy az otthoni pakolás hatása nem olyan hosszantartó, mint a teljes kozmetikai kezeléseké.

Minden pakolás előtt ajánlott leradírozni az arcot: keverjünk búzadarát az otthoni mosakodókrémbe, és dörzsöljük át vele az arcot. Ugyanezt megtehetjük a zabliszt-víz keverékkel is, ami, ha megszárad és ujjbeggyel ledörzsöljük, eltávolítja az elhalt hámot és a lerakódott piszkot is.

Gyümölcspépet száraz bőrre

A pakolások lényege, hogy az otthon talált gyümölcsöket pépesítés után keverjük össze valamiféle sűrűsítő anyaggal. Fekete Orsolya kozmetikus például a hydrophil noniont ajánlja, amit gyógyszertárban lehet kapni, vagy egyéb zsíros pakolásalapokat. Bármilyen nem túl savas gyümölcsöt belekeverhetünk az alapba, például a piacokat most elborító őszibarack remek alapanyag. Ha pedig még inkább helyre akarjuk hozni a vízparton kiszáradt bőrünket, keverjünk C-vitamin ampullát is a kencébe. Viszont az ampullát kibontva nem tartogathatjuk el sokáig (max. egy napig), mert nincs benne tartósítószer.

A kozmetikus száraz bőrre ajánlja még a sárgadinnye-pakolást: pépesítsük a dinnyét és keverjünk bele néhány csepp olivaolajat: táplálja és frissíti a bőrünket. Emellett bevált még a tojáspakolás is: készítsünk majonézalapot (1 tojás sárgáját keverjünk ki olivaolajjal), kenjünk fel a bőrünkre, hagyjuk rajta negyed óráig, majd mossuk le. Talán gusztustalanul hangzik, de frissíti a bőrt.

A foltok eltüntetésére: uborka

Ha nincs kedvünk a gyógyszertárban pakolásalapért sorban állni, viszont van otthon tejszín vagy aludtej, abba is keverhetjük a gyümölcspépeket. Hagyjuk a pakolást néhány percig az arcunkon, majd mossuk le és kenjük be a bőrünket az amúgy is használt általános hidratáló krémünkkel. Ezek a kencék érezhetően puhábbá teszik a bőrt pár perc alatt, és fel is frissítik. Egyenletessé teszik a bőrfelszínt, és a főként nyáron előjön pigmentációs foltokat halványítják. Erre egyébként kimondottan az uborkapakolás jó: reszeljük le az uborkát, csavarjuk ki a levét és sűrítsük be hintőporral, majd néhány perc pihenés után mossuk le és szintén kenjük be az arcunkat. Magas kálium-, kalcium, nátrium- és kéntartalma miatt puhítja és felfrissíti a bőrt.

Vízhiányos bőrre: méz és túró

Fekete Orsolya kozmetikus szerint a vízhiányos bőrre szinte bármilyen tejterméket használhatunk: keverjünk szezongyümölcs-pépet túróba, tejszínbe vagy joghurtba, és alkalmazzuk a keveréket pakolásként. Ez azért jó, mert a tejben lévő kazein nevű fehérje táplálja a bőrt. Keverhetünk bele bármilyen gyümölcsöt, sárgabarackot, sárgadinnyét, de akár narancsot is.

Különösen fontos a dekoltázsra odafigyelni nyáron, ugyanis itt vékonyabb a bőr, ezért könnyebben leég és kiszárad. Az egyik legegyszerűbb pakolás a méz-túró keveréke: két evőkanál túróhoz adjunk egy evőkanál mézet. Vigyük fel a dekoltázsra és a nyakra, tegyünk rá egy celofándarabot és törölközőt, és körülbelül 20 perc múlva mossuk le langyos vízzel a pakolást. A méz gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban, ezért tápláló és feszesíti a bőrt.

Zsíros bőrre kenjen sóskát

A zsíros bőrképet mattá teszi és a pattanásokat, piros foltokat nyugtatja a tojáspakolás: tojásfehérjét kell hozzá felverni habbá, majd pár csepp citromlét keverni bele, és ezt a bőrre kenni. A pórusokat összehúzza a keverék, csakúgy, mint egy darab jégkocka, amit szintén rátehetünk az elgyötört bőrre. A jeges kezelés napindítónak is jó, serkenti a vérkeringést.

Gyulladáscsökkentő hatású a nagyanyáink által is alkalmazott élesztőpakolás: kevés élesztőt morzsoljunk langyos tejbe, majd száradás után dörzsöljük le. Radíroz is, nem csak nyugtat.

Aki pedig nagyon cifrázni akarja az otthoni pepecselést, készítsen sóskapakolást. Pár deka sóskát aprítsunk fel, majd nyomkodjuk ki a levét és keverjük össze saját készítésű tésztával, amit víz és liszt keverékéből csinálhatunk. Hígabb állagú masszát próbáljunk nyerni az összedolgozáskor, hogy kenhető legyen. Ez a pakolás szintén nyugtat és hidratál is.

Karikás szemre burgonya

Nyáron a dekoltázson kívül a szem környéke szárad ki legkönnyebben. Reszeljünk le burgonyát, tegyük egy darab gézbe, majd helyezzük a szemre. Ha nagy a hőség, kis időre hűtőbe téve még hatásosabb a pakolás. Az átbulizott éjszaka után gyorsan helyre hozza a karikás szemet és a kipirosodott bőrt. Ugyanezt uborkával is kipróbálhatjuk. Persze az összes otthoni pakolás lényege, hogy néhány percet pihenjünk és lelkileg is felfrissüljünk, és ez a kisimult bőrön is meg fog látszani.