Az amatőr hajformázók Miss Pixy-generációja után az utánpótlás saját arcát dekorálja. A piacot elárasztó haszontalan kozmetikumok közül kiválasztottuk a csibeszappant, a tehenész-ajakírt, a meszes körömfehérítőt, és a csokis szájfényt, hogy szót ejtsünk a glamúripar hibáiról.

Ricinusolajos-vizes szájfény

A kaucsukfejen hajformázással kísérletező Miss Pixy-generáció mára már a húszas éveinek derekán jár, de a játékgyártók nem gondoskodtak hasonlóan kreatív utánpótlásról. Rengeteg glamúrárut dobtak viszont a piacra, hogy a kislányok arcuk díszítésével kössék le szabad vegyértékeiket. A Constance Caroll ezzel a szándékkal alkothatta meg a gyümölcsillatú (az illatáról nem derül ki, pontosan milyen gyümölcs) Candys golyós szájfényt, amely "brilliant" hatást ígér, és elvileg az íze is kiváló. Az utóbbival nincs is különösebb gond, de a lila folyadék optikai hatása nem több, mintha színezett vizet alkalmaznánk. Tesztelőink szerencsére nem számoltak be egyéb hatásról, pedig az összetevők között a felsorolt ricinusolaj népszerű hashajtó.

Ajakír tehenészeknek, csokis szájfény McDonald's rajongóknak

Klikk a képre!
A Labello a legjobb ajakír-multik közé tartozik, hibákat azonban ők is elkövetnek. A szóban forgó Kirsche Labello szőlőzsír a funkcióját hibátlanul ellátja, az egyetlen gond élénk bordó színe, amely a szájon sötétrózsaszín nyomokat hagy. Alkalmazása ezért inkább abban az esetben javasolt, ha egy gyerekdarabban a bajor pásztorlány szerepét játsszuk. A Miss Sporty csokis szájfényét pedig csak akkor, ha egy darabig csöndben maradnánk. A termék az ajkakon ragacsos filmréteget képez, a szájat néha összeragasztja, de kétségkívül csokoládé ízű. Mintha csak a McDonald'sban kapható fagyit kiegészítő öntetet csomagolták volna a tubusba, de a beszerzési árnál drágábban forgalmazzák.

Selyemfényű, de inkább túrós ajakrúzs

A legendás Maybelline Water Shine-kollekció reklámjainak üzenete, és képi világa külön elemzés témája lehetne, ezúttal csak a termékre koncentrálunk. A Peach Pearl fantázianevű barackszínű rúzs alattomos dekorkozmetikum, mert szájra kenve ha nem is vonzó, de mindenképp vicces látvány. Később aztán észrevétlenül csomóssá válik, néhány órán belül legalábbis karima jelenik meg a szájszéleken, vagy ahogy egy felhasználó meghatározta: túrós.

Kézmosásig tartó körömfehérítő ceruza

A termék márkajelzésének ebben az esetben csak azért van jelentősége, mert véletlenül bekerült a mintába, a jelenség általános. Tudomásunk szerint egyelőre senkinek sem sikerült megfejteni a körömfehérítő ceruza policy-t. A Manhattan termékével a köröm alá fehér réteget lehet rajzolni, de a körmöt nem erősíti, a kezet sem feltétlenül mutatja előnyösebb színben, ugyanakkor hatása az első kézmosásig tart. Ha sötét színű ruhát viselünk, elképzelhető, hogy mészporra hasonlító nyomokat hagy.

Hajviasz punkoknak

A Garnier Fructis Style hajviasz zöld tégelyének tetején a következő feliratokat olvassuk: Glossy Wax, Cire Pollisante, Mirror Effect: lényegében azt ígéri, hogy "mikro-gyümölcsviasz-tartalmával megszelídíti" és fényessé teszi a hajat. Nem teszi igazából egyikké sem. A használati utasítás szerint a tégelyből egy mogyorónyi adagot oszlassunk el a hajon, amelyik ettől kissé ragacsossá válik, frizuránk pedig Cameron Diaz emlékezetes, Keresd a nőt!-frufrujához válik hasonlatossá. Az ehhez hasonló készítményekkel kiválóan helyettesíthető viszont a punk hajviseletet rögzítő cukros, vagy szappanos víz. A punkok körében mégsem közkedveltek ezek a termékek, talán mert az édes gyümölcscukorka-illatot távol tartják a kultúrájuktól.

Haszontalan csibeszappan

Első látásra gyerekek, vagy érzékeny bőrű, infantilis fogyasztók számára kifejlesztett mosószappan-illatú készítmény az Avontól, bár nem tudni, a dobozán található "Mydelko Kurczaczek" elnevezés erre utal-e. A gyártó legfeljebb annyi javaslatot tesz, a terméket három éven belül használjuk fel, dobozáról azonban nem derül ki a gyártás dátuma. Az Avon tájékoztatása szerint egyébként az általunk használni próbált termék szavatossága lejárt, ez okozhatta az érdekes tüneteket. Az apró halványsárga tárgy ugyanis a szokott módon alkalmazva - vízsugár alatt a bőrfelszínhez dörzsölve - annyira volt hatásos, mintha a Kinder tojásban található játékfigurákkal mosakodnánk. Hátránya, hogy még megenni sem érdemes.

Milka színű sminkkulcstartó

Klikk a képre!
Az alacsony minőségű glamúráruk sorozatába tartozik az a márkajelzés nélküli, henger alakú, kisebb tégelyekből felépíthető kulcstartó, amelynek minden rekesze lila színű, szőlőillatú, és az arc különféle területein használható festéket tartalmaz. A legalsó tartályban a szájfényt találjuk, ezzel nincs is különösebb probléma. A fölötte lévő festék egy orgonalila olajanyag, amely a test bármely részén alkalmazva nulla hatást fejt ki. A következő szinttel érdemes vigyázni, mert a tégelyből ömlik a lila szemhéjpúder, amelyik a rendeltetésszerű alkalmazást követő 4-6 percen belül felszívódik a bőrbe, de legalábbis eltűnik onnan. Fölötte rémisztő csillámzselét találunk, tekintsünk el a használatától. Végül a felső szint egy lila ragacsé, amelyiknek semmi haszna. A kozmetikumot veszélyes lehet három év alatti gyereknek ajándékozni, annál idősebbnek viszont kínos.

Csillámporos testzselé örökké a ruhában

Annak ellenére, hogy számtalan nő hisz a csillámporos testzselében, és szinte minden kozmetikai nagyvállalat piacra dobta saját változatát, ez a termékfajta sokak szerint irritáló. Az Avon Colortrend zseléjét - melyet már nem lehet kapni, tesztelőnk a millennium forgatagában kente magára annak idején - testre, arcra, hajra egyaránt lehet használni, egyedül a szem körüli bőrt érdemes kerülni a leírás szerint. Már ha lehetséges, a zselé ugyanis megszárad, és a csillámanyag a virágporhoz hasonlóan szétszóródik testre, arcra, hajra egyaránt, vásári hatást kölcsönözve viselőjének. A csillám mellett a zselé alkoholt is tartalmaz, amelynek funkciója, hogy a látványt könnyed rövidital-szaggal egészítse ki.