Idén luxuskurvás nyuszibundát és kislányos diáklánykabátokat árulnak a legtöbb boltban. De a tavalyi slágerben, a szőrkapucnis macikabátban is nyugodtan megjelenhetünk, mert szerencsére egyáltalán nem ment ki a divatból.

Legutóbb Budapest papucs-és szandál kínálatát mértük fel könyörtelenül, most kabátvadászatra indultunk a belvárosi boltokba és plázákba. Örömmel konstatáltuk, hogy jók lesznek a tavaly vásárolt kabátok is, de az idei újítások közül is van olyan, amit akár fel is vennénk.

Nézzen kabátokat!

Szőr, szőr, szőr

Idén a Mango, a Zara, a Persona, a Benetton, a Sisley és az XX by Mexx kínálatát néztük végig, és azért hogy cikkünk minél szemléletesebbre sikerüljön, az öltözőben és az üzletekben paparazzó képeket készítettünk. Na nem igénytelenségből, egyszerűen csak azért, mert hónapokig kellett volna engedélyekért telefonálni. Ahhoz meg nem volt kedvünk.

Az idei kínálatot végignézve arra jutottunk, hogy idén is a szőrmekapucnis verziók az abszolút favoritok, az egészen rövid, derékig érőtől a lábközép hosszúig. Lehet a kabát vászonból, melegebb orkánból, kordból, vagy szövetből, legtöbbjükön ott díszeleg a szőrös kellék. Bár a szövetkabáton elég furán mutat, a szőr nagy előnye, hogy még akkor is úgy érezzük, hogy melegünk van benne, ha igazból csak egy vékony kordkabátról van szó, amin a szőrnek nincs több funkciója, minthogy a kapucni szélét díszítse.

Nyusziszőr

Nem igazán alternatíva, de a melegebb vérűeknek idén is számos lehetősége nyílik arra, hogy kabát gyanánt szőrmellénykét vegyenek, amit ugyan kabát-árban árulnak, de valójában nem több egy ujjatlan kardigánnál. Az édi szőrmellények teljesen használhatatlanok minden szempontból, de legalább igazi cicababák lehetünk benne, főleg ha farmerhez és csizmához viseljük. Nem árt azonban decens verziót választani, mert a feltűnő róka színűek és a fehér nyuszibundát utánzók eléggé kurvásak.

Kényes darabok

Alkalmi viseletben sem változott sok minden. Az ultra-kényes irhakabát, szőrmével vagy hímzéssel, továbbra is egy standard darab, éppúgy, mint az anyagában hímzett, fekete vagy fehér szövet, brokát vagy düssez kabát, rejtett, vagy feltűnő gombokkal. Legtöbbjüket olyanoknak tervezték, akik soha nem tömegközlekednek és olyan városban laknak, ahol soha sincs eső és latyak.

Zara

A Zarában idén főleg a pelerinszerű, lelfelé bővülő és a karoknak nagy teret hagyó darabok és a klasszikus A-vonalat követő szövetkabátok vannak túlsúlyban. A néha feltűnő aranygombokkal díszített kabátokért 15 és 45 ezer forint között kell fizetnünk. Ha nem feltétlenül csak a színházba szeretnénk kabátunkat viselni, választhatunk a Zara sportosabb vonalából is. Itt 15 és 20 ezer forint között kapunk melegebb kordanyagból varrt dzsekit és orkán, szőrrel díszített pufikabátot is.

Mango

A Mangonál is hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy a szövet és alkalmi kabátokért egy kicsivel többet kell fizetnünk, (25 ezer forinttól felfelé), a sportosabb kabátok viszont szinte fillérre ugyanannyiba kerülnek, mint a Zaraban. A Mango idén is árul bőrkabátokat, de tavalyhoz képest idén nem láttunk fekete nyomozónős verziót csak bomber fazont, ami 33 ezer forintnál kezdődik.

Persona

A köztudottan irreálisan drága, de közben közel sem annyira jó Persona nem tesz túl sokat hozzá a választékhoz, sőt. Ott jártunkkor úgy tűnt, mintha a tervezők nem is nagyon készülnének a télre. Az egyetlen különlegesebb darab egy háromnegyedes, de rajtunk inkább földig érő velúrkabát volt feketében és fehérben, amin díszítésül szőrszerű fonalak lógtak. A fehérben teljesen használhatatlan, de feketében is egy kicsit túlságosan kényes kabát 40 ezer forintért már a miénk lehet.

Benetton

A magasabb árkategóriájú Benettonban a kabátok többsége olyan, amit bármikor felvennénk. Jó minőség, jó színek, jó anyagok. A sima fekete szövetkabáttól kezdve, a műbundán, a fényes és nem fényes pufikabáton, a hímzett, kissé folkba hajló irhabundáig mindent találunk. Kár, hogy minden majdnem kétszer annyiba kerül, mint az eddig felsorolt márkáknál. Ennek ellenére érdemes, úgy háromévente egy-egy drágább Benetton darabba befektetni, mert egészen biztos, hogy nem fogunk csalódni. A tollkabát tényleg tollból, a bőr pedig valódi bőrből van, ezért kezdődik az alapdarab úgy 40 ezer forintnál.

XX by Mexx

Másik nagy kedvencünk az XX by Mexx, ami a Mexxel ellentétben nem csak marketinges lányoknak és igényesebb anyukáknak készült, hanem merészebb húszon- és harmincéveseknek. Az idei kabátkollekció valahol a cuki egyetemista lány és az uniszex-kapucnis-urbanista fazon között helyezkedik el, jó anyagokkal és feltűnő megoldásokkal. Az ártatlan schoolgirl fazonok legtöbbje minőségi tweedből készült és átlagban 35 ezer forintnál kezdődik. A sportosabb kabátok szintén ebben az árfekvésben mozognak.