Húsz éves terv
A fürdőt 1944-ben bezárták és el is feledkeztek róla, 1983-ban került csak elő, mikor garázst akartak építeni a szomszédos Royal szállónak, és a bérház pincéjéből kihordva a törmeléket előkerült az uszoda. Végül nem építették meg a garázst, a felújításra azonban húsz évig nem volt pénz.
A Royal Spa névre keresztelt fürdő felújítása végül négy millió euróba kerül, amit teljes egészében a Corinthia Grand Hotel Royal állt. A fürdő közvetlenül megközelíthető a hotel bármelyeik szintjéről, de az utcáról is elérhető és látogatható. A körúti bejárat azonban inkább egy budapestieknek szánt gesztus, hiszen a tízezer forintos napijegyet kevesen fogják kifizetni, ráadásul a látogatók maximális száma 50 fő, amit valószínűleg bőven kitesznek majd a hotel vendégei. Pedig egy budapesti számára biztatóan hangzik egy körúti fürdő, hiszen a Nagykörúton egyébként sincs túl sok minden. Ennek ellenére Heurtel Marianna, a fürdő menedzsere azt mondta, nem céljuk a napi vendégek fogadása, inkább egy exkluzív klubot szeretnének kialakítani, ezért kínálják jóval olcsóbban a bérleteket (egy tíz alkalmas belépő 45 000 Ft.)
Megaluxus
|
Bár a fürdőt archív felvételek alapján rekonstruálták, és igyekeztek a régi díszítőmotívumokat is megőrizni, a létesítmény nem sokban idézi egy 19. századi közfürdő hangulatát. A lefedettt uszoda tetejét üvegtetőre cserélték, a medencét két ívvel kiszélesítették, a pihenőtermeket telepakolták a Maldív-szigeteket idéző, széles pihenőágyakkal, az oldaltermekben többnyire ismeretlen nevű kozmetikai kezeléseket végeznek, és az egész fürdő a spa-kra jellemző, sötétbarna árnyalatban úszik. Ráday Mihály kedvencét, az igazi különlegességnek számító boltozatos pihenőtermeket pedig nem adta el a ház a Corinthiának, így azokhoz a felújítás során hozzá sem nyúltak.
A július elején megnyíló Royal Spa tehát kétségkívül luxusfürdő, és nem sok köze van a hagyományos budapesti fürdőkhöz - bár legalább a termálvizet szerették volna bevezetni, végül azonban ez sem volt megoldható. Ennek ellenére a a fürdő illeszkedik a Budapesten utóbbi években beindult luxusberuházások sorába, és mindenképpen hatalmas siker, hogy nem garázs lett a műemlékből.