Reggelire
Béres Alexandra azt javasolja, indítsunk magas szénhidráttartalmú étellel, például müzlivel. "A legjobb, hogyha magunk keverjük ki, mert a legtöbb előre elkészített müzli cukorral készül" - javasolja a fitneszbajnok. Ha lehet, akkor ne búzapehelyből készült müzlit vegyünk, hanem teljes őrlésű búza legyen. Az is fontos, hogy ne túl sok tejjel fogyasszuk, mert a tejcukor az hizlal. A hölgyeknek napi egy-két deci tej a megfelelő.
Reggelire ehetünk tojásrántottát is, de a három tojásból csak egy sárgáját tegyünk bele, mert az nagyon sok zsírt és koleszterint tartalmaz. Jó reggeli lehet még az extrudált kenyér is pulyka- vagy csirkemell-felvágottal. Készíthetünk magunk is krémeket friss zöldségből, mondjuk padlizsánkrémet vagy túrókrémet friss fűszernövényekből, amit rá tudunk kenni a kenyérre vagy kétszersültre, javasolja Béres Alexandra.
Tízóraira együnk egy joghurtot vagy kefírt, esetleg gyümölcsöt. A gyümölcsevést sem szabad túlzásba vinni, mert sok benne a gyümölcscukor, bár nyugodtan együnk mindennap gyümölcsöket. "Ne gondoljuk azt ellenben, hogy estére jó a gyümölcssaláta, mert azzal már túl sok szénhidrátot vinnénk be a szervezetbe" - figyelmeztet Béres Alexandra. Tízóraira a nyers zöldség, a buláta és a puffasztott rizs is, lényeg, hogy rágcsáljunk valamit.
Ebédre
Bármit ehetünk nyugodtan. Egészséges a csirkemell, pulykamell, a halat, a tojásfehérje vagy szójababsajt (tofu), amelyhez választhatun köretnek rizst, héjában sült krumplit, vagy zöldséget bármilyen formában. Ehetünk levest, főzeléket (ha nem teszünk bele sok lisztet), szinte bármit. Ebédre van a legtöbb variációs lehetőség. Nem szabad kihagyni az ebédet, nehogy a vacsorára maradjon a nagy energiabevitel, véli a fitneszbajnok.
Az öt étkezés jegyében az uzsonnát sem szabad kihagyni: nagyon jó, ha nyers zöldséget fogyasztunk, mert az gyorsítja az emésztést, és nincs benne annyi kalória.
Vacsorára
A legjobb a friss saláta hússal, vagy tonhalsaláta, esetleg egy Cézár-saláta vagy akár egy natúr csirkemell zöldségkörettel. Béres Alexandra alternatívaként a tepsiben sütött húst és zöldségeket javasolja, vagy a kevés olajjal készített, friss lecsót.
Táplálék-kiegészítők
Noha a fitneszbajnok a természetes táplálkozás híve, úgy véli a táplálék-kiegészítőkre is szükség van rájuk a mai világban, főleg a vitaminokra. Béres Alexandra szerint már nem tudunk elegendő vitamint a gyümölcsökkel bevinni a szervezetünkbe, mert már nem a napon termesztjük a növényeket, hanem melegházakban, ezért már nincsen akkora vitamintartalmuk. A fitneszbajnok egy jó vitaminkomplex szedését tartja fontosnak, illetve hölgyeknek a vas bevitelét.
Az ásványi anyagok közül nagyon fontos például a kálcium, a magnézium, a cink, a foszfor és a króm a sejten kívüli ozmózis miatt. Ha valaki szeretne izomtömeget növelni vagy túl vékony és nem tud annyit enni, mint amennyit kellene, akkor proteint kell még bevinni. A szervezetünk nem termel magától elég krómot, pedig ez az anyag azért felel, hogy a súly lebontása elinduljon, magyarázza Béres Alexandra.
A zsírégetők
A zsírégetők az aminosavakat serkentik, és azokat a hormonokat amik a zsír lebontásáért felelősek. A zsírégetőktől úgymond jobban pörgünk, jobban működik a szervezet. Jók tudnak lenni, de figyeljünk arra, hogy legyen rajta OÉTI-szám, az ilyen termékeket ugyanis az országos táplálkozástudományi intézet bevizsgálta, tehát biztosan nem tartalmaznak káros anyagokat. Fontos, hogy a kiválasztott zsírégetőben ne legyen doppingszer, mert sajnos még Magyarországon mindig vannak ilyenek.
Ha nem akarunk külön zsírégetőt szedni, akkor az L-karnitin, a zöldtea, speciális kínai teák is jól égetik a zsírt. De vannak olyan gyógynövényalapú, jótékony hatású teák, amik az étvágyat csökkentik, ajánlja a természetes alternatívát Béres Alexandra.