Egy brit tudós azt állítja, hogy bizonyos zenék hallgatásától kreatívabbak vagy koncentráltabbak lehetnek a hallgatók - írja a tudományos témákban egyébként roppant jártas Daily Mail. Dr. Emma Gray ugyanis kitartó munkával felfedezte, hogy az 50 és 80 ütem per perc közötti zenék megkönnyíthetik a tanulást és az emlékezést. Ahogy a tudósnő elmondta, fontos az is, hogy jól válasszuk meg a témához a zenét, hogy minél jobban koncentrálhassunk. Az érzelmes dalok például (a cikkben Katy Perry Fireworkjét emelték ki) fokozhatják a kreativitást.
Dr. Emma Gray úgy hiszi, hogy azok, akik klasszikus zenét hallgatnak tanulás közben, jobban teljesítenek a matekos feladatoknál, ha pedig a feladatok javításához is zenét hallgatnak az emberek, akkor egyenesen okosabbak is lesznek. Dr. Gray egyébként egy Spotify nevű zeneszolgáltató bízta meg azzal, hogy vizsgálja a zene tanulásra gyakorolt hatását, úgyhogy az eredmények valamennyire maguktól érthetődőek. Ezzel nem azt mondjuk, hogy hülyeség az egész, csak hogy kétségtelenül viccesebb lett volna, ha azt fedezi fel, hogy a zene rossz.
Amíg a Katy Perry és hasonló zenék hallgatói kreatívabbak lesznek, a klasszikus zenére tanulók (itt Beethoven Für Elise szolgált példaként) tovább tudnak készülni, és több információt tudnak eltárolni. "A zenének pozitív hatásai vannak a tudatunkra, és ha a megfelelő típusú zenét hallgatjuk, akkor az növelheti a hatékonyságunkat" - mondta Dr. Gray. "A reál tárgyakhoz, mint a matek, a zenének nyugtatónak kell lennie, hogy segítse a koncentrációt, a kreativitást igénylőkhöz viszont olyan érzelemdús zenék kellenek, amilyeneket a tanuló éppen ki szeretne fejezni."