Az Amerikai Egyesült Államok és Kanada határán, a Szent Lőrinc-folyó apró szigetein egy magyar zászló tűnik fel a semmi közepén. Az első pillantásra meghökkentő látvány mögött azonban egy különleges történet rejtőzik, amely egy magyar gyökerekkel rendelkező családhoz vezethető vissza – írja a Promotions.hu.
A két szigetet – Zavikon-sziget néven ismert területet – egy mindössze 10 méter hosszú híd köti össze, amely egykor a világ legrövidebb nemzetközi hídjaként vált híressé. A hidat az eredeti tulajdonos építtette, hogy könnyebben elérje a két kis földdarabot, amelyek közül az egyik az Egyesült Államokhoz, a másik pedig Kanadához tartozott.
Hogyan került oda a magyar zászló?
A történet a 20. század végére nyúlik vissza, amikor a sziget tulajdonosai között egy magyar származású család is feltűnt. Az ingatlant Donald Rickerd vásárolta meg, akinek felesége, Julie Rékai Rickerd magyar gyökerekkel rendelkezett. Julie édesanyja, Rékai Katalin újságíró és a kanadai társasági élet ismert alakja volt, aki családjával együtt emigrált Magyarországról.
A magyar zászlót Julie Rékai Rickerd tűzte ki tisztelgésként származása előtt, ezzel örökítve meg a magyar örökséget a világ egyik legeldugottabb pontján. Azóta a zászló szimbolikusan emlékeztet a család történetére és magyar gyökereikre.
Egy híd, ami világhírű lett
A két szigetet összekötő híd sokáig nemcsak a világ legrövidebb nemzetközi hídjaként volt ismert, hanem különleges látványosságként is vonzotta a turistákat. Bár 1967-ben módosították a határokat, és mindkét sziget kanadai terület lett, a híd és a zászló továbbra is fennmaradt, megőrizve a helyszín egyedi történelmét.
Magyar büszkeség a világ túlsó végén
A Zavikon-szigeteken lobogó magyar zászló sokak számára váratlan látvány, ám története bizonyítja, hogy a magyar identitás és hagyományok a világ legeldugottabb pontjain is tovább élnek. Julie Rékai Rickerd családja máig büszkén őrzi ezt az örökséget, és a zászló a szigeten egy darabka Magyarországot képvisel.
(Borítókép: Zavikon-sziget. Fotó: Youtube)