Szakmai nem, mindössze alapfokú végzettség szükséges hozzá, és bruttó 730 ezer forintot is hozhat a konyhára egy fővárosban végezhető munka. Mutatjuk a részleteket!

Ha naponta autózik, bizonyára ön is látta már a buszok hátulján a hirdetéseket, melyek szerint sofőrként több mint 700 ezer forintos bruttó fizetésünk lehet. Nemrég a Blikk utánajárt, hogy a felhívásokon szereplő összeg mennyiben valós és hogy ez pontosan mit jelent nettó keresetben.

A Budapesti Közlekedési Központ folyamatosan keres autóbusz- és trolivezetőket 2695 forintos induló órabérrel, amely pótlékokkal együtt a 3675 forintot is elérheti. A havi bruttó kereset ezzel 730 ezer forintig emelkedhet. Mivel a BKK-nál képeznek is trolibuszvezetőket, így a jelentkezők nemcsak hogy ingyen elsajátíthatják a szakmát, de már a képzés ideje alatt is fizetést kapnak. Mindehhez az alábbi feltételeknek kell megfelelniük:

  • 20. életév betöltése;
  • alapfokú végzettség;
  • érvényes "TR" kategóriás vezetői engedély;
  • egészségügyi alkalmasság;
  • PÁV II. vizsga megléte.

Előny, ha valaki már rendelkezik „C” vagy „D” kategóriás jogosítvánnyal, valamint műszaki szakirányú szakmunkás végzettséggel. A hatékony és sikeres munkavégzés további feltétele a megfelelő konfliktuskezelő és kommunikációs készség.

Az autóbuszvezetők bruttó fizetése heti 40 órás munka esetén 147 ezer forint körüli összegre jön ki, ami havonta nagyjából bruttó 640 ezer forintot jelent. A nettó kereset az egyéni adózási helyzet függvénye, de nagyjából 430 és 460 ezer forint körül alakulhat. A BKK ezen kívül további juttatásokkal (cafeteria; ingyenes utazás a munkavállalók, házastársuk és iskolás gyermekeik számára), pótlékokkal, sőt 1250 forintos adminisztrációs díj fejében vállalati országbérlettel is kecsegtet, utóbbi a VOLÁNBUSZ, a MÁV-START, a GYSEV és a MÁV-HÉV kijelölt járataira érvényes.

(Borítókép: Nő egy ATM-nél. Illusztráció: Getty Images)