Számos olyan magyar érme forog közforgalomban, amely valamilyen oknál fogva ritkaságnak számít, így a valós értéke valójában jóval több a névértékénél. Nem véletlen, hogy világszerte elterjedt hobbi a numizmatika, vagyis a pénzérmék és papírpénzek gyűjtése, ami komoly befektetési lehetőségeket kínál.
Magyarországon egyes pénzérmék rendkívül egyediek, és akár több százezer forintot is érhetnek. Egy-egy érme értékét ugyan több tényező határozza meg, de ha kevés készült belőlük, az már jót jelent. Érdemes tehát résen lenni, hogy adott alkalommal felismerjük ezeket az érméket.
Nemrégiben egy népszerű numizmatikai TikTok-oldal mutatott be egy 2002-ben gyártott, különleges százforintost, amely felkeltette a gyűjtők figyelmét. Az érme egyik oldalán Kossuth Lajos arcképe szerepel, a dátumnál, a számok között pedig nincs kötőjel.
Az érme a Femcafé szerint a Vatera nevű online aukciós portálon 3-8 ezer forintot ér,
ugyanakkor ha birtokunkba kerül egy belőle, érdemes várni az eladásával, az értéke ugyanis az idő múlásával növekszik, különösen akkor, ha kevés példány maradt fenn belőle.
(Borítókép: Százforintos érme. Illusztráció: Getty Images)