Szerinte a rossz döntései miatt került megint börtönbe, három könyvet írna, szabadulása utáni tervei között pedig a cölibátus és az állatok megmentése szerepel. Az ELTE gólyatáborban másodfokon szexuális erőszak miatt elítélt férfivel beszélgettünk a Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
„Nem sok kellett ahhoz, hogy megfojtson. Azon gondolkoztam közben, hol fog elásni. Végig ez volt bennem. Mert a szemében akkor, ott azt láttam, hogy ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor nekem végem. Szerintem képes lenne ölni″
– ezek a legtöbbet idézett mondatok attól a lánytól, akit a vád szerint az ELTE gólyatáborában kényszerített szexre a tábor fotósa. A hvg.hu-n megjelent interjú a férfi szerint viszont csak egy
– többet viszont nem mondhatott, mert azzal megsértette volna a bírósági végzést.
ahogy a lány emlékszik
Nagyon csúnyán néztem ki, eltitkolni se tudtam volna, a legijesztőbb az volt, hogy a szememből nem látszott semmi, annyira bevérzett a fojtogatástól. Az egész állam lila volt, a szemhéjamnál két helyen felrepedt a bőr, a nyakamon meg jól látszott egy nagy, teljes tenyérlenyomat.
Több hétig így néztem ki. De hivatalosan 8 napon belül gyógyuló a sérülés, mert esztétikai problémának számít, hogy véres, vörös volt a szemem.
forrás: hvg.hu
Eszerint és a sértett személyiségi jogainak védelme miatt a konkrét esetről nem is kérdezhettük. Az interjúba csak úgy egyezett bele, ha még a monogramját sem írjuk le, noha a nevét valószínűleg az egész ország ismeri. 97 mappában – kiadókra lebontva – gyűjti a róla megjelent cikkeket, melyekben szerinte orbitális nagy baromságokat írtak. Az Index/Velveté a 39-es dosszié.
a tények
A férfi az ELTE Tanító-és Óvónőképző Karának 2014-es gólyatáborában fotósként dolgozott. Augusztus 31-én a sonline.hu-n írtak először arról, hogy a fonyódligeti táborban megerőszakolhattak egy lányt, a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője pedig megerősítette, hogy szexuális erőszak gyanúja miatt kezdtek nyomozni. A 39 éves fotóst 2015. június 3-án
A nyomozás alatt ugyanis kiderült, hogy a férfi végig fotózta történteket, amit másodfokon a bíróság már figyelembe vett. Az új bűncselekmény miatt az ügyben a Pécsi Ítélőtábla mondja ki majd a végső szót.
szexuális erőszak
Szexuális erőszakról beszélünk, ha valakit erőszakkal, kényszerrel, manipulációval, vagy visszaélve – akár koránál, betegségénél vagy fogyatékosságánál fogva, akár bármilyen más okból, illetve alkohol vagy más szer hatása miatt – beleegyezésre nem képes állapotával bármilyen általa nem akart szexuális cselekvésbe vonunk.A férfinek 1996-ban és 2004-ben is volt már hasonló ügye. Először erőszakos közösülés, majd szemérem elleni erőszak miatt kellett bíróság elé állnia. 1996-ban egy egyéjszakás kalandból lett 7 éves pereskedés.
Állítása szerint csak egy éjszakára jött össze egy lánnyal, akivel aztán nem nagyon törődött. Azt mondta, hogy a feljelentést sem a nő tette és jogerősen többször is felmentették, végül egy perújrafelvételnek köszönhetően 1 év 8 hónap felfüggesztett börtönbüntetést kapott.
2004-ben szemérem elleni erőszak miatt állt bíróság előtt és korábbi ügye miatt összesen 6 év 8 hónapra ítélték, de jó magaviselet miatt 5 év után szabadult.
A férfit néhány héttel később feljelentették.
Női bosszú?
Ennyire egyszerű lenne valakit börtönbe juttatni? A fotós szerint igen. Ha ugyanis egy nő azt állítja, hogy megerőszakolta a férje/élettársa/barátja, de a férfi azt mondja, nem tett ilyet, attól még bezárják.
Ugyanakkor azt is hozzáteszi, hogy nem akar teljesen kibújni a felelősség alól. Csakhát
Merthogy azon az estén sem ő tette meg az első lépést. A férfi állítása szerint a lány hívta el sétálni.
sok rossz döntés
Mint mondja, nem menekül a felelősség elől, sohasem tette. Szerinte több dolgot elrontott, ami miatt máig magát okolja.
A csoporttársát kereste
Azt a csoporttársamat kerestem, akivel egész este együtt voltunk, azt hittem, kiment a mosdóba. Utólag kiderült, hogy végig benn volt, csak a zsúfoltságban nem láttam. Kifelé menet találkoztam ezzel a fotóssal, de erre már nem emlékszem pontosan. Amikor magamhoz tértem, azt sem tudtam, a tábor melyik részén vagyok. Van ott egy focipálya, a végében összehordott gallyakon feküdtem. Teljesen még nem voltam magamnál, aztán kezdtem látni a csillagokat. Először azt hittem, álmodok. A fojtogatás miatti oxigénhiánytól elég zavaros minden, de aztán eszméltem. Hogy itt most már észhez kell térni.
forrás: hvg.hu
A gólyatáborban dolgozott egyébként a barátnője is, akivel négy éve jártak. Az első napon viszont összevesztek valami hülyeségen, és a lány búcsúzás nélkül hazament. Letartóztatása után a nő még egy hónapig tartotta a fotós családjával a kapcsolatot, aztán soha többet nem lehetett elérni.
semmi kétségbeesés, biztos jövőkép
A férfi a jogerős ítéletig előzetes letartóztatásban marad. A legnehezebben most is azt viseli, hogy az ismerőseivel és családjával nehezen tudja a kapcsolatot tartani. Amikor csak teheti, olvas és ír. A börtön novellaíró versenyén harmadik lett, és tervezi, hogy három könyvet hoz majd össze, lebontva a börtönben töltött évekre, a magánéleti dolgaira és azokra, amiket a fesztiválokon, gólyatáborokon és egyetemi rendezvényeken tapasztalt. Szabadulás után pedig?