Egy alvásszakértő szerint nagyon egyszerű módja van annak, hogy garantáltan pihentető legyen az alvásunk, mindössze a szokásos párnahasználatot kell kicsit megváltoztatni.

Évente átlagosan 120 napot töltünk alvással, így aztán nagyon nem mindegy, miként tesszük ezt, és milyen minőségben. A Happy Beds cég alvásszakértője szerint érdemes újragondolni a párnák használatát, és nem csak a fejünk alá, de a térdeink közé, vagy alá is csúsztatni egyet. Ez ugyanis nem csak alvást minőségét javíthatja, de számos egészségügyi előnnyel is járhat: enyhítheti a hátfájást, megelőzheti az izomgörcsöket, és fokozhatja a vérkeringést.

Mivel a hátizmaink éjszaka tudnak pihenni és regenerálódni, az alvás közben felvett testhelyzet kulcsfontosságú. Világszerte az emberek 23%-a szenved krónikus hátfájástól, számukra különösen fontos lehet ez az apró, de hasznos változtatás, hiszen az alsó hátra és a csípőre nehezedő nyomás enyhítése és az izomfeszültség csökkentése jelentősen csökkentheti az éjszakai, de akár a nappali fájdalmat is.

„Amint bemászunk az ágyba, gondolkodás nélkül felvesszük a preferált alvási pozíciót, és nem vesszük észre, hogy amit kényelmesnek vélünk, valójában többet árt, mint használ” – mondja Rex Isap alvásszakértő. „Ha párnát helyezünk a lábaink vagy a térdeink közé, az elősegítheti a jobb testtartást, így pihentetőbb alvást biztosít, támogatja az izmokat és a testünk belső harmóniáját.” 

Ez a módszer „semleges” alvási pozíciót biztosít, amely megakadályozza, hogy a gerinc kényelmetlenül meghajoljon. Ideális az oldalukon alvók számára is, mivel a légutak megnyitásával enyhítheti az olyan problémákat, mint a horkolás, és csökkentheti a zsibbadást, görcsöket vagy bizsergést a lábakban, amelyet a visszerekre nehezedő nyomás miatti rossz keringés okoz.

Az alvásszakértő szerint a lábak közé tett párna még a terhes nőknek is komoly éjszakai segítséget jelenthet a kényelmes alvási pozíció megtalálásához. 

(gloucestershirelive)

(Borítókép: párnával alvó férfi. Illusztráció: Getty Images)