A modern kori mosást nagyban segítik a ruhákon és egyéb textíliákon megtalálható címkék, amelyek útmutatást adnak arra vonatkozóan, hogy az adott terméket moshatjuk-e mosógépben, és ha igen, hány fokon és milyen programon. Előfordulhat azonban, hogy a tájékoztatás ellenére egy-egy terméket nem tanácsos mosógépbe tenni, mert kárt okozhat a berendezésben, illetve a textília sem tisztul meg maradéktalanul. Alább részletezzük azokat a dolgokat, amelyeket jobb, ha nem mos mosógépben.
Finom anyagú ruhák
A régi vagy kényes ruhákat, mint például a selyem, a kasmír, a velúr, és csipke, nem szabad mosógépben mosni, hanem hideg vízben, lágy mosószerrel, kézzel kell tisztítani.
Rendkívül piszkos ruhák
A durva szennyeződéseket, például a homokot, vagy az állati szőrt mosás előtt ki kell rázni, fel kell lazítani, különben károsíthatják a gépet és a ruhák sem lesznek tiszták.
Nehéz takarók
A nagy és nehéz takarók otthoni mosásához ismernünk kell a mosógépünk kapacitását. A szakemberek szerint 7 kilónál nehezebb takarókat nem tanácsos mosni, ámde a gépek általában 9 kilót is elbírnak.
Lehúzott cipzárak
Cipzáros ruhák mosása esetén mindenképpen ügyelni kell arra, hogy a cipzárak fel legyenek húzva. Ellenkező esetben könnyen sérülhetnek a textíliák.
(TWN)
(Borítókép: Egy férfi ruhákat pakol a mosógépbe. Illusztráció: Getty Images)