A mikroszkópikus állatok megtalálhatók szinte minden ember bőrén, ám úgy tűnik, genetikailag úgy módosulnak, hogy még közelebb kerüljenek hozzánk.

Ha ezt olvassa, akkor nagy valószínűséggel nincs egyedül. Mint ahogyan életének egyetlen percében sem, hiszen van egy élőlény, amely a Földön élő emberek legnagyobb részének állandó társa.

A Demodex folliculorum nevű bőratka ugyanis rövid és nem túl eseménydús életét az emberi arc bőrén éli le. Rajtunk születnek, rajtunk táplálkoznak, rajtunk párosodnak és rajtunk halnak meg. Az egész életciklusuk az elhalt hámsejtjeink rágcsálása körül forog, mielőtt feldobnák az icipici tappancsukat. 

A legújabb kutatások szerint pedig ezeknek a mikroszkopikus atkáknak a túlélése annyira függ az embertől, hogy külső parazitából lassan belső szimbiótává alakulnak,

más szóval fokozatosan összeolvadnak a testünkkel, így most már állandóan bennünk élnek majd. Legalábbis erre utal a DNS állományuk módosulása.

Nem túl bizalomgerjesztő jövő, de azért nincs ok a félelemre. Ezek az apró, alig egyharmad milliméter hosszú kis lények, semmi rosszat nem tesznek, apró lábacskáikkal kizárólag éjszaka bújnak elő párt keresni, alig két hete életük nagy részét azzal töltik, hogy egy szőrtüszőben falatozzák az elhalt sejteket, ami nekünk egyáltalán nem rossz, hiszen tisztán és nyitva tartják azokat. 

(ScienceAlert)

(Borítókép: férfi az arcát vizsgálja. Illusztráció: Getty Images)