A csepeli kettős gyilkossággal kapcsolatban két embert vett őrizetbe a rendőrség. A Takács József és Papp László meggyilkolásával gyanúsított K. Tamás nem hajlandó vallomást tenni, az ügy másik gyanúsítottja, már többször is részletesen elmesélte a brutális gyilkosságot a saját szemszögéből. „Deme Gábor az első perctől kezdve együttműködött a rendőrséggel, válaszolt minden kérdésre” - mondta el a Velvetnek Ruttner György, Deme Gábor ügyvédje.
Takács Józseffel a gyilkosság napján beszélték meg, hogy este hatkor találkoznak az iskolában, azért hogy Deme leadhassa az alapítvány tulajdonában lévő eszközöket. A találkozó előtt K. Tamás, az iskola biztonsági őre felhívta Demét, mivel neki is van rendezetlen ügye az iskolával, az őr ugyanis nem kapta meg a fizetését, és nem kapta vissza az iskolába bevitt számítógépét. K. Tamás a beszélgetés során megtudta, hogy Deme az iskolába készül és mire az igazgató odaért az iskolához, már ott várta a parkolóban és együtt mentek be az épületbe.
Deme nem tudott kijutni az épületből
Deme Gábor és a későbbi két áldozat ezután elkezdte a megbeszélést, és az éppen zajló beszélgetés közben jelent meg K. Tamás, aki szintén csatlakozott. Ekkor előhozakodott az igényeivel, de durva szóváltás alakult ki Takács József és K. Tamás között. Deme ezt nem hallgatta végig, elbúcsúzott és kiment a szobából. Ekkor hangzott el az eső lövés, és az ügyvéd elmondása szerint Deme megijedt, azonnal el akart menekülni, de a bejárati ajtót valaki bezárta és ezért nem tudta elhagyni az épületet.
Ezután elindult visszafelé a lépcsőn – ekkor még egy lövés eldördült -, ahol már K. Tamás ott állt és ráfogta a pisztolyt Demére. Az igazgató ekkor el kezdett könyörögni, hogy ne lője le, hiszen amúgy is veszi a kamera. Ekkor K. Tamás utasította, hogy szedje szét és hozza ki a szervert. Mivel a szerverszoba zárva volt, szólt, hogy nem tudja kinyitni. A biztonsági őr ekkor kidobta a kulcsot az irodából, majd egy újabb lövés dördült el. Deme a kulccsal sem tudta kinyitni az ajtót, és - ekkor még egy lövés dörrent - K. Tamás kijött vérző kézzel, felrúgta az ajtót, és felszólította Demét, hogy hozza ki. A fegyver hatására megtette, amit kért.
A biztonsági őr végül megkegyelmezett
Miután kihozta a szervert, Deme letérdelt a biztonsági őr előtt, és sírva könyörgött életéért - állítja a gyanúsított volt gazdasági igazgató. „K. Tamás végül valamiért megkegyelmezett neki, elzavarta az iskolából, de még figyelmeztette, hogy nem találhatják meg a felvételeket”, mondta el Ruttner György. Deme megkapta a kulcsot és a szervert, elmehetett az épületből, majd K. Tamás utasítására elrejtette a szervert két kukába és hazament, majd később feladta magát a rendőrségen.
Segédtanárként vették fel biztonsági őri feladatokra
A Blikk korábban megjelentett egy leírást a gyilkosságról készült hangfelvételről, Ruttner György azonban elmondta, hogy ők még nem hallgathatták meg, mivel a rendőrség megtagadta azt, pedig szerinte ezzel a rendőrség megsérti az ügyfele védekezéshez való jogát.
A Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolába halmozottan hátrányos gyerekek járnak. 2008 áprilisában volt egy számvevőszéki vizsgálat, ami megállapította, hogy az alapítvány pénzügyeivel nincs minden rendben és ezeket rendbe kell tenni. Az alapítvány ugyanis fenntart egy házi pénztárat, amelyből az iskola fenntartásához szükséges költségeket fedezik. „Ez a házi pénztár valójában a nem teljesen szabályos költségek kifizetésére volt fenntartva, ebből fizették ki például a K. Tamás bejelentett minimálbérén felüli összeget zsebbe, de ugyanúgy innen egyenlítették ki a diákok számára bérbe vett tornatermet. Tehát itt nem arról van szó, hogy bárki saját személyes célja miatt vett volna ki összeget”, mondta el Ruttner György.
Takács nem titkolta el az elszámolási vitát
Az intézmény két vezetője között ezzel kapcsolatban alakult ki nézeteltérés, ugyanis nem tudnak megegyezni abban, hogy tényleg jogosak voltak-e a kivétek. Erről az elszámolási vitáról rengetegen tudtak: a kerület polgármestere, az alpolgármestere, az alapítvány kuratóriuma, valamint a kuratórium által az ügy kivizsgálására felállított vizsgálóbizottság, melynek az elnöke Kosik György. „Ráadásul délután fél négy körül találkozott Deme Gábor a kerület országgyűlési képviselőjével, akinek szintén beszélt erről a vitáról, így nem tűnik valószínűnek, hogy valóban az lenne a gyilkosság indítéka, hogy ennek a vitának a nyomait eltüntessék”, nyilatkozta Ruttner. A részletekről szerettük volna megkérdezni a rendőrséget is, ők azonban nem kommentálták Deme Gábor ügyvédjének a nyilatkozatát.