Az Eurostat, az unió statisztikai hivatala legutóbb azt vizsgálta, melyek az Európai Unió legboldogabb és legboldogtalanabb országai. A vizsgálatban a „boldogság” elsősorban azt jelenti, hogy önbevallás alapján az egyes nemzetek tagjai mit mondanak, mennyire elégedettek a saját életükkel – írta az Economx.
A felmérésből kiderült, Ausztria rendelkezik a legboldogabb lakókkal. A második helyre Lengyelország fért fel, amíg a harmadik Románia lett.
Bár előzetesen feltételezhetnénk, hogy minél gazdagabb egy ország, annál nagyobb valószínűséggel lesznek boldogok az ott élők, de ez a statisztikai összefüggés nem teljesen egyértelmű, ugyanis a lista utolsó helyén végző Görögországot az európai unió egyik leggazdagabb országa, Németország követi. Németország tavaly a maximálisan adható 10 „boldogság-pontból” 7,1-et ért el, idén viszont már csak 6,5-öt, ami többek között köszönhető a német gazdaság visszaesésének és az ukrajnai háborúnak is.
A vizsgálatok megállapították, hogy az Európai Unió nyugati, illetve északi régióiban élői boldogabbak, mint a balti országok lakói, de a mediterrán országokban élők is magasabb boldogság-indexet produkáltak.
Magyarország sajnos a sereghajtók között kapott csak helyet: hátulról hatodikak lettünk, csak Horvátország, Lettország, Bulgária, Németország és Görögország végzett nálunk rosszabb helyen.
(Economx)
(Borítókép: Boldog férfi. Fotó: GettyImages)