John Titor, az internet egyik leghíresebb időutazója a 2000-es évek elején megdöbbentő jövőbeli történeteket osztott meg. Az online közösségek számára ez mindmáig izgalmas rejtélyt jelent.

2000-ben valaki, aki “TimeTravel_0” néven posztolt különféle fórumokon, egy szokatlan történettel robbant be az online világba. A később John Titor néven ismertté vált illető azt állította, hogy 2036-ból érkezett időutazó, akinek a küldetése egy régi IBM számítógép beszerzése. Titor posztjai, jóslatai és részletes leírásai máig az internet egyik legnagyobb rejtélyének számítanak.

John Titor szerint a jövő sötét és nyugtalanító volt. Először polgárháború sújtotta az Egyesült Államokat, amit egy nukleáris összecsapás követett Oroszországgal. Bár a társadalom idővel újjáépült, a technológiai rendszerekben jelentős hibák és zavarok maradtak, amelyek komoly kihívásokat okoztak. 

Azért érkezett 2036-ból, hogy 1975-ben beszerezzen egy IBM 5100-as számítógépet, amely képes volt olyan problémák megoldására, amelyekkel a modern rendszerek nem boldogultak.Titor állítása szerint ez a számítógép nélkülözhetetlen volt a jövő számára, hogy megoldja a technológiai káoszt.

Titor azt állította, hogy az időgépe egy Chevrolet autóba volt beépítve, és részletes rajzokkal, fotókkal próbálta bizonyítani a működését. Azt is elmagyarázta, hogy az időutazás nem olyan, mint amit a filmekben látunk: minden utazás párhuzamos valóságot hoz létre. Ezért az általa ismertetett jövő nem feltétlenül következik be a mi világunkban, hiszen már az ő jelenléte is megváltoztatta a dolgokat.

A férfi történetének egyik legmeggyőzőbb eleme az IBM 5100-as számítógép volt. Olyan technikai részleteket osztott meg a gépről, amelyek akkoriban nem voltak széles körben ismertek. Az IBM egyik mérnöke később megerősítette, hogy a számítógép valóban rendelkezett azzal a különleges képességgel, amelyről Titor beszélt – ez pedig komoly fejtörést okozott még a szkeptikusoknak is.

2001-ben Titor elköszönt az internettől, mondván, hogy visszatér 2036-ba. Azóta senki sem hallott róla, de a története máig számtalan elméletet, vitát és találgatást generál. Volt, aki átverésnek tartotta, mások pedig komolyan hisznek benne, hogy valóban időutazó volt. Bár az időutazás létezését még nem sikerült bizonyítani, Titor neve örökre az internet egyik legizgalmasabb rejtélyeként marad fenn.

(Wikipedia)

(Borítókép: Egy szkafanderbe öltözött férfi áll egy tónál. Illusztráció: Getty Images)