Tudjuk, hogy napok óta az élete felszámolásán dolgozik, hiszen tisztában van a nyilvánvaló ténnyel, hogy ma, szombaton, azaz szeptember 23-án eljő a világvége, és mind meghalunk hirtelen. A következő armageddon okait David Meade elméletére hivatkozva részletesen elemeztük előző cikkünkben, most azonban meg kell nyugtatnunk mindenkit, aki már egy sötét sarokban, szűkölve várja a világ pusztulását, hogy egy másik jövendölés szerint ez mégsem fog megtörténni.
Legalábbis nem ilyen hamar. Eddig tehát úgy tudtuk, hogy Meade numerológiai számításai alapján a világ a legutóbbi teljes napfogyatkozás után 33 nappal véget ér, egy Daniel Rothman nevezetű geofizikus professzor azonban cáfolja ezt, és
Nem sok ez sem, de legalább lesz időnk felkészülni. A professzor azonban csak az okokat és a pusztulás pontos időpontját vitatja, és akárhogy is nézzük, az ő elmélete kicsit megnyugtatóbb a léleknek. Kicsit, és csak ideiglenesen. Most pedig nézzük tudományosan:
Számításai szerint a legjobb esetben is az óceánokban szükséges extra szénmennyiségnek 310 gigatonnányinak kellene lennie, és ez a kormányközi éghajlat-változási bizottság (IPCC) előrejelzése is. A század végére pedig az óceánok szén-dioxid-szintje nyilvánvalóan elmarad majd a kezdetitől.
Ez azt jelenti, hogy – ha nem fordítanak rá elegendő figyelmet – a szénciklus olyan változásokon megy majd keresztül, ami nehezen megjósolható
– állítja a professzor, majd egy rettenetes jövőképet vázol:
A múltban az ilyesfajta hatás tömeges kihalással járt.
Nem véletlen tehát, hogy úgy gondolja, mi is tömegesen halálozunk majd el, amennyiben a számításai pontosak – és hát, a professzorok általában meggyőződéssel állítják, hogy azok. Következésképp: van még 82 jó éve, használja ki okosan! Vagy higgyen Meade-nek, menjen fodrászhoz, és vegyen egy oroszlánt.
Forrás: Mirror
Úgy fest, mégsem ér véget a világ szombaton, de a közeli jövőben véget fog. Sajnáljuk.
17 · Sep 23, 2017 08:55am Tovább a kommentekhez