Simán lehet, hogy egy év múlva Király Viktor nemcsak itthon, hanem Amerikában is ismert lesz. Már majdnem egy hete, hogy leadták a Voice-ban, ahogy mind a négy zsűritag – Adam Levine, Pharrell Williams, Gwen Stefani és Blake Shelton – megfordult a székével. Mielőtt még jó hosszú időre elveszítenénk Király Viktort, leültünk vele beszélgetni, hogyan tovább, mivel jár egyáltalán ez az egész felhajtás. Egy szóval is össze tudnánk foglalni: stresszel, nagyon sok stresszel:
Király Viktor túl van az első nehézségen. Bebizonyította a magyar közönségnek, hogy sikerülhet az amerikai karrier. Az első szintet megugrotta, pedig óriási stresszt okozott az énekesnek, hogy reagál majd a magyar közönség, mi lesz, ha nem jön össze. Ciki lesz-e, ha nem fordulnak meg a zsűritagok.
És meg is fordultak, hurrá. Király Viktor ezt kipipálhatja, ráadásul az ő Voice-os videóját nézték meg majdnem a legtöbben. Csak Jordan Smith előzte meg, akit Király is a verseny egyik befutójának érez, de nem tart tőle, csak tudja, mennyire érdekes és meglepő karakter.
Egyelőre a vak meghallgatás szakaszán vagyunk túl, ahol a zsűri hang alapján juttatta tovább a versenyzőket. A legnagyobb dolog pedig, hogy Király Viktort mind a négyen akarták. Ez egyrészt azért szerencsés, mert hatalmas siker ennyi pozitív visszajelzést kapni, másrészt a versenyző dönthet, kivel akar tovább dolgozni. Adam Levine ügyesen rádumálta Királyt, hogy válassza őt:
Bár még semmilyen személyes kapcsolat nem adódott a versenyzők és a zsűritagok között, ez hamar meg fog változni. A következő fordulóban jön a párbaj, ahol Király Viktor már Adam Levine-nel dolgozhat együtt.
Ahhoz képest, hogy mekkora a tét, Király Viktor nem fél, inkább csak izgatott, elvégre már elért valamit a versenyben.
Ami viszont a legfontosabb, hogy a családja támogatja Király Viktor, gyakorlatilag nővérének, Király Lindának köszönheti a lehetőséget. Nemcsak rábeszélte a testvérét, hogy végre induljon el az amerikai tehetségkutatón, de jelentkezett is helyette.
Király Linda már egyszer végigcsinálta ezt az egészet, csak ő az oldschool utat választotta, sorra bekopogtatott a lemezkiadókhoz, amíg be nem jött valamelyik. De Király Viktor is ugyanezt tenné, ha esetleg nem jönne be a Voice. Ilyesmiről egyelőre szó sincs, úgy néz ki, a műsor rendesen megdobhatja az énekes karrierjét.
– mondta Király Viktor a Velvetnek. Az énekes másik előnye, hogy nem a nulláról kezdi, már profi énekes, csak egy új piacot meg kell megnyernie, ami egy hangyányit könnyebb, mintha most kezdené a szakmát, és magyarként, a semmiből próbálkozna a Voice színpadán. És ezt a zsűri is így gondolja:
Az sem véletlen, hogy nem Király az egyetlen profi a versenyben, vannak sorstársai, például az az ír srác, aki már megnyert 2000-ben egy angol tehetségkutatót, ráadásul ugyanazzal a számmal döntőzött, mint a magyar énekes.
Király Viktor célja pedig nem feltétlenül a világhírnév, hanem hogy ne kelljen egy hónapban 20 haknit vállalnia, legyen egy, de színvonalas. Ha befut Amerikában, lehet egy soul lemeze, amire mindig is vágyott. Itthon sokkal populárisabb zenét követelt meg a közönség, de kint nagyobb a kereslet a műfajra.
De mi kell ahhoz, hogy valaki befusson Amerikában?
Naná, hogy nem Király Viktor az első magyar, aki külföldi karrierrel próbálkozik. Radics Gigi és Kállay-Saunders András is megcélozta már a világsikert. De nem egyszerűsíthetjük le a dolgot úgy, hogy elég egy jó hang, aztán csak a repjegyet kell megvenni, onnan egyenes az út a sikerig. Király Viktor szerint az egyediség a lényeg, és a nyelv ismerete.
Az énekes emellett azt is hozzátette, hogy szerencséje, hogy kint született. Teljesen más úgy elindulni az amerikai Voice-ban, hogy 16 éves koráig kint élt. Innen már tényleg nem lehetetlen igazán befutni. Király már tervezgeti, hogy ikertestvérével bérelnek egy lakást New Yorkban, és kétlaki életet él majd, Magyarország és Amerika között ingázva. Október elejéig van még itthon, de a verseny további menete egyelőre nem derült ki, annyi biztos, hogy irány New York, ahol bármikor hívhatják a Los Angeles-i stúdióból, hogy menni kell, jön a párbaj.
Az építészet. Los Angelesben a doboz a maximum, nem látni olyat, mint itthon.