Pár nappal azelőtt, hogy Barack Obama személyében az Egyesült Államok megválasztotta volna első színes bőrű elnökét, a brit Lewis Hamilton megszerezte élete első Forma-1-es Világbajnoki címét, így ő lett a "száguldó cirkusz" első színes bőrű világbajnoka. Bármennyire bámulatos az ifjú sportoló teljesítménye, származása miatt többször is meg kellett küzdeni az előítéletekkel. A spanyol szurkolók állítólag már a 2007-es kínai futamon is támadták őt;, de a helyzet igazán 2008 februárjában éleződött ki, amikor az F1 versenyzői Spanyolországban teszteltek. A spanyol F1 fanatikusok állítólag azért orroltak meg, mert összeveszett tavalyi csapattársával, az azóta a Renault-hoz igazolt, kétszeres világbajnok Fernando Alonsóval.
Városi legendák
Ettől a kellemetlen közjátéktól eltekintve Lewis élettörténetét számtalan mesébe illő fordulat gazdagítja. Nevét például a legendás futó, Carl Lewis után kapta. Tízévesen - amikor már angol gokartbajnok volt - egy díjátadó gálán odament a McLaren csapatfőnökéhez, Ron Dennishez, hogy autogramot kérjen, és közben kifejtette, hogy egyszer majd az ő csapatában szeretne versenyezni. Dennis akkor csak ennyit válaszolt: "Hívj vissza tíz év múlva, és kitalálunk valamit". A sors bájos fordulataként azonban Hamiltonnak nemhogy tíz évet nem kellett várnia, de a telefont se ő emelte fel először: három évvel a nagy találkozás után Dennis kereste meg, hogy a McLaren Mercedes tehetségkutató projektjébe szerződtesse. Innen került Hamilton 2007-ben a McLaren F1-es csapatához.
Szintén érdekes Hamilton sárga sisakjának története is, amiről sokan úgy gondolták, hogy így akar adózni Ayrton Senna emléke előtt. Mint kiderült, bármennyire is megható ez a magyarázat, nincs valós alapja: a versenyző azért viseli a feltűnő színű fejfedőt, hogy aggódó édesapja könnyebben szemmel tudja tartani a versenyeken. Ez a szokás még a gokartos időszak alatt alakult ki. A zöld, a piros és a kék csík - ami Hamilton kívánsága volt - eredetileg egy-egy szalagot mintázott, de később megváltoztatták, mivel a sportoló szerint kissé ósdinak tűnt ez a megoldás. Ezután jött a glóriaszerű fehér csík, majd idővel felkerültek a szponzorok logói is.
Hamilton, a bulvárhős
A brit nők már 2007 nyarán felfigyeltek az ifjú sportoló férfiúi kvalitásaira, hiszen a Cosmopolitan angliai kiadásának olvasói beszavazták őt a legpartiképesebb sztárok közé. Ezt követően természetesen elszaporodtak az F1 új reménységéről szóló bulvárhírek. Így például értesültünk arról, hogy 2007 végén a francia hatóságok sebességtúllépésért egy hónapra bevonták vezetői engedélyét és 600 eurós bírságot szabtak ki rá, mivel versenypályán kívül, Laon közelében, közúton sikerült 196 km/órás sebességgel hajtania. Valamint arról is, hogy édesapja kérésére le kellett mondania a részvételt egy jótékonysági triatlonversenyen, ahol honfitársával és kollégájával, a Honda csapatát erősítő Jenson Buttonnal kellett volna összemérnie erejét. És ne feledkezzünk meg a nem túl kellemes spanyolországi nyaralásról, amely során kifosztották Hamiltont és aktuális kedvesét.
Csajok minden mennyiségben
Természetesen egyetlen híresség sem úszhatja meg, hogy ne legyenek tele a lapok a hódításaival, főleg ha szintén celebstátuszban lévő személyekkel kavar. Hamiltont először Naomi Campbellel hozták hírbe, miután együtt mentek el egy fotózásra, majd egy gálán sem tágítottak egymás mellől. A sok közös programon kívül az is az esetleges kapcsolat mellett szólt, hogy a szupermodell már korábban is a Forma-1 környékéről választott magának párt: több éven keresztül volt a Reanult csapat főnökének, Flavio Briatorénak a barátnője.
Idén áprilisban Kylie Minogue húga, Dannii Minogue merült fel potenciális barátnőként. Az énekesnő és a sportoló állítólag az ausztrál nagydíj után cserélt telefonszámot, ám kisebb logisztikai problémák miatt csak több hónappal későbbre, a monacói futam idejére beszéltek meg titkos randevút. Minogue számára szintén nem volt ismeretlen a Forma-1 világa, hiszen 1999-2001 között Jacques Villeneuve menyasszonya volt. Arról végül nem értesültünk, mi lett a távrománc vége, de az énekesnő nemrég kifejtette, hogy a róla szóló hírek 99%-a kamu. Az ifjú angol versenyzőnek természetesen a kevésbé ismert hölgyekből is kijutott. Egyes források szerint ágyba bújt egy török modellel, bizonyos Cemre Mirellel, májusban pedig az új Indiana Jones cannes-i premierjén egy egykori szépségkirálynő, Vivian Burkhardt oldalán mutatkozott.
Lewis Hamilton kedvencei
Lewis Hamilton kedvenc zenei stílusai: hip-hop, r&b, reggae és a funky house. Zenekarai: The Roots, De La Soul, 2Pac, Biggie, Nas, Bob Marley, Sizzla, Sean Paul, Freddie McGregor, UB40, Chaka Demus & Piliers, Beenie Man, Sanchez, Warrior King. Hobbijai: gitározás, olvasás, testedzés, kerékpározás, tenisz, squash, bulizás a haverokkal, kikapcsolódás a családdal és a barátokkal, mozizás.
Forrás: Lewis Hamilton hivatalos honlapja
Az igaz szerelem
Lewis Hamiltonnak hivatalosan mindenesetre két barátnője volt eddig, Jodia Ma, egy kínai üzletember lánya négy évig volt a párja, és tavaly ősszel döntöttek úgy, hogy jegelik a kapcsolatot. Bár egy ideig úgy tűnt, hogy Nicole Scherzinger, a Pussycat Dolls énekesnője is csak egy a meghódított hírességek közül, azóta kiderült, hogy igaz szerelemről van szó. A komoly kötődés ellenére Hamilton nem szívesen engedi barátnőjét autója közelébe, Scherzinger pedig utálja párja vezetési stílusát. Persze ez nem akadályozza meg abban, hogy elkísérje őt a versenyekre.
Így volt ez múlt vasárnap is, amikor Lewis Hamilton megszerezte a világbajnoki címet. Saját bevallása szerint Scherzinger a verseny utolsó pillanataiban majdnem összeesett, annyira izgult - írja a DigitalSpy. A Pussycat Dolls énekesnője egyébként egy nemkicsit csöpögős videóban is közölte az egész világgal, hogy mennyire örül annak, hogy barátja - akit természetesen nagggyon szeret - idén világbajnok lett. Nicole Scherzingernek jelen pillanatban csak egy konkurense van, mégpedig maga az autóversenyzés, hiszen amikor Hamilton Montrealban megszerezte F1-es karrierje első pole pozícióját, azt nyilatkozta, hogy ez sokkal jobb, mint a szex.
Hamilton élete és munkássága
Lewis Carl Davidson Hamilton 1985. január 7-én született az angliai Stevenage városában. Szülei elváltak, amikor ő még csak kétéves volt. Ezt követően édesanyjával, valamint két féltestvérével, Nicolával és Samanthával élt együtt, majd 12 évesen édesapjához költözött. 1991-ben édesapja vásárolt neki egy távirányítós autót, és egy évre rá másodikként végzett a British Radio Car Association versenyén. A következő lépést a gokart jelentette, először 10 évesen nyert brit bajnokságot, amit további négy győzelem követett 1996-ben és 1997-ben. 1998 és 2000 között a McLaren támogatásával több európai és világbajnoki címet is bezsebelt, 15 évesen ő lett a világ első számú gokart versenyzője.
2000-ben versenyzett először formulaautóval. 2002-ben és 2003-ban a Brit Formula Renault sorozatban versenyzett a Manor Motorsportnál. A 2002-es összetettbeli harmadik helyezés után 2003-ban megnyerte a bajnokságot. 2004-től 2005-ig az Európai Formula 3-as bajokságban indult. A GP2-ben 2006-ban debütált az ART csapatnál Alexandre Premat csapattársaként és azonnal meg is nyerte a bajnokságot, Nelson Piquet Jr. előtt. A Nürburgringen aratott kettős győzelmével Nico Rosberg után ő lett a második olyan versenyző a GP2-ben, aki az adott pályán rendezett hosszú-és sprintfutamot is megnyerte. Ezt az eredményét hazai versenyén, Silverstoneban is megismételte. A végső győzelmet Monzában szerezte meg, Giorgio Pantano kizárásának köszönhetően. Miután az év végén Juan-Pablo Montoyát követve Kimi Raikkönen is távozott a McLaren F1-es csapatától, 2007-ben bemutatkozhatott.
Forrás: Wikipedia