Noha szeret a rendőrség azzal dicsekedni, hogy egyre kevesebb a megoldatlan bűnügy, mégis akadnak esetek, amelyekre nem lehetnek büszkék, és mint sikeresen megoldott történetet nem tehették a 2014-ben a karácsonyfa alá. Vagy éppen azért nem, mert rendőr követett el kegyetlen bűncselekményt. Akad köztük olyan, ami még 2013-ba nyúlik vissza, és olyan is, amiben az idén született bírósági ítélet.
Soroksári gyilkosság
2013. szeptember 25-én brutálisan megölték Kardos Krisztinát, a soroksári Szigetdűlőn. A 36 éves családanya aznap este futni indult, de soha többé nem ért haza. A nő lemeztelenített holttestére egy bicikliút mellett találtak rá a rendőrök. Brutális kegyetlenséggel végzett vele a gyilkosa. Kardos Krisztina szinte minden nap ugyan azon az útvonalon futott, házuktól egészen a pesterzsébeti Mediterrán lakóparkig, majd vissza. Fix útvonala egy közkedvelt aszfaltozott úton vezetett, amely áthaladt egy hajléktalanok lakta, bozótos területen is, ami ráadásul része az Eurovelo kerékpárút –hálózat 6-os útvonalának – ennek folytatása a budai rakparti kerékpárút. Habár a nyílegyenes út mentén elektromos légvezeték fut, de az oszlopokra nem szereltek fel lámpatesteket. Külön nyomozó csoport alakult az ügy felderítésére, a férjet többször kihallgatták, még vér után is kutattak az autójában. Sőt, az áldozat kollégáitól, ismerőseitől, barátaitól is DNS-mintát vett a rendőrség. Majd egy rendőrségi szakértő úgy vélte, hogy Kardos Krisztinával valószínűleg egy bérgyilkos végzett és a feltételezés szerint nemcsak gyilkosát, de annak felbujtóját is ismerte az asszony. A férje ez utóbbi kizártnak tartja. Később, amikor átvette az ORFK az ügyet, a férjet kizárták a lehetséges elkövetői körből, ugyanakkor ez év szeptemberében újra kihallgatták, és laptopját ismét lefoglalták. Aztán ez év őszén az is kiderült, hogy a rendőrök két férfi DNS mintáját rögzítették a tetthelyen, felmerült egy titokzatos fekete hajú nő személye is, akivel nem sokkal halála előtt Kardos Krisztina beszélgetett, sőt, azt megelőzően többször is. Mindezek ellenére tettes vagy tettesek a mai napig nincsenek.
A bankrobbantó
2014. január 13-án hajnalban egy máig ismeretlen motorkerékpáros merénylő felrobbantotta Angyalföldön a Béke utcai CIB Bank egyik fiókjának előterét. Később az is kiderült, azelőtt hat nappal az ismeretlen betörte az Árpád híd közelében lévő Raiffeisen Bank egyik fiókjának ablakát, majd motorkerékpárral elmenekült. Néhány órával a Lehel úti bankrobbantás után a rendőrség számára rendelkezésre álltak azipari kamerás felvételeka támadóról. Hiába a felvételek, hiába van szemtanú, aki még a hangját is hallotta a robbantónak, így kiderült hogy férfi a merénylő, hiába állt fel 135 fős külön nyomozócsoport, hiába tudják, hogy ipari TNT-t használt és a bombát gyújtózsinórral hozta működésbe, mindez édeskevés volt az azonosításához. Aszakértők még abban sem tudnak megegyezni, milyen enduro motorkerékpárt használt a robbantó (civil szakértők szerint ez egy Kawasaki KDX125), a nyomozók nem tudják pontosan, hol hagyta el a várost, így azt sem, hol kellene keresni. Nem vezetett eredményre a motoros egyesületek, társaságok, sportklubok feltérképezése, mit sem ért, hogy a nyomozásba bekapcsolódott a titkosszolgálat, és olykor téves híreik hatására teljes településeket vizsgáltak át. Hiába a 10 milliós vérdíj, lassan egy év telt el a robbantás óta, és a rendőrség csak széttárja a karját: nem tudunk semmit a tettesről és az indítékról. És továbbra is áll a Velvet felvetése, amit még márciusban adtunk közre. Vagyis a következőket tartjuk a legfontosabbnak: a két támadást nem követte újabb, miért? Mi történt a második támadás után? Mi változott meg, hogy a merénylők hallgatnak? Bárki volt a robbantó, bárki áll a merénylet mögött, mi volt a célja?
Izsáki gyilkosság
December 17-én a Kecskeméti Törvényszék első fokon életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte azt az egykori rendőrt, Bodor Viktort, aki az elmúlt év áprilisában kihallgatás közben halálra vert egy erdélyi magyar férfit az Izsáki rendőrőrsön. Társát, Bimbó Csongort pedig 20 év fegyház büntetéssel sújtotta. A hátborzongató történet 2013. április 8-án az Izsáki rendőrőrsön kezdődött. Aznap a két volt rendőr a lopás miatt előállított Bara Józsefet kihallgatás közben kegyetlenül megverte. Barát egy ismerőse gyanúsította meg lopással Orgoványon, a rendőrök megbilincselték és bevitték az őrsre, ahol bezárt ajtó mögött két órán át vallatták, és módszeresen verték. A vádirat szerint a férfinak több ütés érte a mellkasát. A székkel is felborult, de ezután is ütötték és gumibotozták. Bara később rosszul lett, majd elvesztette eszméletét. Megpróbálták újraéleszteni, és mentőt is hívtak hozzá, de már nem tudtak rajta segíteni. A férfi többek között tüdőzúzódást, szegycsonttörést és sorozatos bordatöréseket szenvedett, halálát zsírembólia okozta. A Kecskeméti Nyomozó Ügyészség eredetileg halált okozó testi sértéssel vádolta a két rendőrt, azonban az ítéletet már társtettesként elkövetett emberölés bűntette miatt mondta ki rájuk a bíróság. Más rendőr érintettjei is voltak a kegyetlenkedésnek. A per harmadrendű vádlottját, az eset óta leszerelt rendőrt társtettesként elkövetett jogellenes fogva tartás bűntette és egyéb bűncselekmények miatt a törvényszék 2 év börtönbüntetésre ítélte, melynek végrehajtását 5 év próbaidőre felfüggesztette. A negyedrendű vádlottat, egy izsáki rendőrnőt bűnsegédként elkövetett kényszervallatás bűntette miatt 8 hónap börtönbüntetésre ítélte a törvényszék, melynek végrehajtását 2 év próbaidőre felfüggesztette.